#2 opinia eksperta. cz II. Klamkę lub pochwyt.

Klamkę lub pochwyt dobierz do stylu domu.
O wyborze między pochwytem a klamką zdecyduje przede wszystkim styl budynku, do którego dobieramy drzwi zewnętrzne.
KLAMKI
Znajdują zastosowanie przede wszystkim w projektach klasycznych. Pasują do domów w stylu brytyjskim lub śródziemnomorskim. Mogą również podkreślać rustykalny charakter drzwi, a dzięki możliwości zastosowania złoceń czy mosiądzu, nadają im klasy oraz pięknie współgrają z tradycyjnym wzornictwem . Odpowiednio dobrany kształt i styl klamki uwypukli inne zdobienia drzwi.
POCHWYTY
Do niedawna pochwyty były kojarzone z drzwiami do sklepu lub obiektów użyteczności publicznej, aktualnie są bardzo często montowane do drzwi zewnętrznych w domach jednorodzinnych. Można powiedzieć, że jest to jeden z głównych trendów wśród akcesoriów drzwiowych i w dalszym ciągu zyskują na popularności. Pochwyt szczególnie sprawdzi się w przypadku drzwi zamontowanych w nowoczesnej architekturze i w odróżnieniu od
klamki przeznaczony jest do większych i cięższych konstrukcji drzwiowych. Projektanci coraz częściej oferują nam okazałe wejścia do domów, wiąże się to z bardzo z wielkimi gabarytami drzwi. Doskonale sprawdzą się wtedy drzwi aluminiowe, gdzie pochwyt odgrywa kluczową rolę. Biorąc pod uwagę nasze doświadczania w produkcji paneli aluminiowych oraz w doborze akcesoriów dostrzec możemy, że montuje się go najczęściej tylko od strony zewnętrznej, natomiast po stronie wewnętrznej widnieje klasyczna klamka.

W ostatnim czasie na sile przybrały ich minimalistyczne formy takie jak pochwyty wpuszczane w naszym modelu 6115 PWZ.

Przedstawiamy też bardziej ergonomiczną wersję. INTEGRO LINE

Wyróżnić możemy także czarne pochwyty, które idealnie wpisują się do dzisiejszego wzornictwa. NEW BLACK DESIGN.

Czytaj dalej