Pionierzy wspierają pionierów!

Chce zapisać się na kartach historii i jako pierwszy zjechać z Nanga Parbat na desce snowboardowej. Ali Olszański – freerider i snowboardowiec rusza na niezwykle wymagający 9. najwyższy szczyt świata, by dokonać niemożliwego.

Podjęliśmy decyzję o wsparciu pionierskiej wyprawy „Himalaje Freeride Tour”. Inspiracją jest osobista pasja Pawła Karczmarza – właściciela firmy do snowboardu i Himalajów, a także nasze produkty z edycji Stone Line. Rodzaje forniru kamiennego używanego do produkcji modeli z tej linii nazwaliśmy od słynnych ośmiotysięczników – Makalu, Annapurna i Everest, a najnowszy wzór – Nanga Parbat, którego premiera już niebawem, nawiązuje do pionierskiej wyprawy Alego Olszańskiego.

– Wyprawa Alego jest dla nas inspiracją, która pokazuje, że miarą sukcesu w każdej dziedzinie jest odwaga, innowacja i pionierstwo. Co ważne, nie liczy się samo zwycięstwo, ale także dążenie do celu – mówi Paweł Karczmarz, właściciel firmy Dindecor i prywatnie pasjonat deski snowboardowej.

Stawiamy na pionierstwo w każdej dziedzinie!

Do końca wyprawy „Himalaje Freeride Tour” na naszych profilach Dindecor, Facebook oraz LinkedIn, będzie można regularnie śledzić informacje na jej temat, a także wieści o wynikach pionierskiego zjazdu.
Ali Olszański na słynną Nangę ruszył 7 czerwca. Podczas tego wyzwania wspiera go Piotr Krzyżowski, ratownik GOPR i zdobywca K2, Broad Peak, Gaszerbrum II oraz czterech z pięciu szczytów Śnieżnej Pantery. Krzyżowski ma na swoim koncie także pierwsze polskie wejście zimą na Chan Tengri.
Wyprawa „Himalaje Freeride Tour” potrwa półtora miesiąca, a jej uczestnicy wspinają się bez dodatkowego tlenu i pomocy Szerpów. Przez pierwsze dwa tygodnie będą aklimatyzować się na wysokości około 7200 metrów i poznawać warunki na ośmiotysięczniku. Góra jest bardzo wymagająca, a kopuła Nangi może być niemożliwa do zjechania ze względu na brak śniegu i trudny, skalny teren.

Zjazd ścianą Diamir ma ok. 10 km długości, a Ali liczy, że potrwa ok. godziny. Najtrudniejszy odcinek to słynna ściana Kinshofera znajdująca się pod obozem 2. – Będzie to zjazd drogą podejścia, żeby zobaczyć, jak to wygląda, ale będziemy też szukać dróg alternatywnych […] Zobaczymy, jakie będą ilości świeżego śniegu – tłumaczył przed wyprawą Ali.

OTWARCI NA INNOWACJE!

Czytaj dalej